POLVANERA 14

Primitivo Gioia del Colle - Bio

 2017

 Italia

 Vineyard Marchesana, Gioia del Colle

  100% Primitivo

  14,5% vol

  0,75 cl

 16°-18°C

 Biftek viçi, makarona dhe mish qengji.

wws Maya / Pre-sale Questions Need Help? Contact Us via WhatsApp
Add to Wishlist
Category:

Përshkrim

PAMJA: Rubin i kuq i thellë me xixëllon garnet

AROMA: Aroma magjepsëse të kumbullave, kumbullës dhe qershisë së pjekur; jehona të trumzës, duhanit dhe liqerit

SHIJA: Shije e butë dhe e strukturuar mirë, e zbutur nga taninet kadifeje dhe freski e shijshme.

SHKARKO PDF

PDF