AMARONE DELLA VALPOLICELLA DOC

BENNATI

4,500L

Ngjyra: e kuqe e padepërtueshme me reflektime vjollce.
Në hundë: aromë intensive e frutave të gatuara dhe reçelit.
Në shije: shumë elegante falë ekuilibrit harmonik midis fuqisë dhe butësisë.
Finiturë komplekse, me nuanca të qarta reçeli (qershi, manaferra, mjedra) dhe nota të forta
pikante.
Rrushi: Corvina, Rondinella, Molinara
ZONA E PRODHIMIT Cazzano di Tramigna, provinca e Veronës
Alkooli: 15.00% vol

wws Maya / Pre-sale Questions Need Help? Contact Us via WhatsApp
Add to Wishlist
Kategori: