FALANGHINA

Igt Puglia - Bio

2,400L

 2020

 Italia

 Vineyard Marchesana, Gioia del Colle

  100% Falanghina

  12% vol

  0,75 cl

 7°-12°C

 Falanghina është një kombinim i shkëlqyer me karkaleca deti ose molusqe. Provojeni ta aromatizoni pjatën tuaj me limon, hudhër dhe majdanoz.

wws Maya / Pre-sale Questions Need Help? Contact Us via WhatsApp
Add to Wishlist
Kategori:

Përshkrim

PAMJA: E verdhë kashte me shkëlqim të bukur

AROMA: Erë të imta dhe intensive të bergamotit, pjeshkës, kajsisë, bananes, kamomilit, sherebelës dhe balsamit të limonit

SHIJA: Shije kremoze dhe e ekuilibruar, e shtuar nga një karakter i freskët dhe i pastër. Nuanca limoni dhe barishte aromatike

SHKARKO PDF

PDF