Elè Puglia IGP Primitivo

Tenute Chiaromonte

2,500L

 

Verë e kuqe në ngjyrë rubin, buqetë aromatike dhe intensive me shije
manaferre, luleshtrydhe dhe mjedër dhe nota pikante.
Shija është e freskët
dhe elegante. Elè është bërë nga rrush organik i çertifikuar.
Shoqerohet me: Prezantohet me supa, mish të bardhë, djathra të freskët, sallatë, makarona,
perime të pjekura në skarë.

wws Maya / Pre-sale Questions Need Help? Contact Us via WhatsApp
Add to Wishlist
Kategori: